You are currently viewing Apel z okazji dnia niepodległości

Apel z okazji dnia niepodległości

W dniu poprzedzającym Narodowe Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum spotkali się w sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w apelu przygotowanym przez klasę IV św. Antoniego. Zebrani wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego oraz Rotę, a także inne pieśni patriotyczne poznane na lekcjach muzyki. W ten podniosły sposób społeczność szkolna oddała hołd wszystkim rodakom, którzy byli zaangażowani w walkę o wolność państwa polskiego. Była to żywa lekcja historii opowiedziana poezją i pieśnią, a także postawą uczniów, którzy tego dnia przyszli do szkoły ubrani w galowe stroje, na których nie zabrakło kotylionów w narodowych barwach.

Dodaj komentarz