You are currently viewing Bezpieczne ferie

Bezpieczne ferie

Dbając o bezpieczeństwo uczniów w trakcie zbliżających się ferii zimowych, dnia 12 stycznia br. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej dla uczniów kl. I-III. Podczas pogadanki mundurowe przypomniały o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupiły się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Utrwaliły także z uczniami zasady postępowania wobec nieznajomej osoby. Dzieci dowiedziały się również czym jest numer alarmowy i w jakich sytuacjach należy go używać. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe, w które funkcjonariuszki na zakończenie spotkania wyposażyły wszystkich uczniów. Ferie zimowe to czas, który jest ważny dla wszystkich dzieci – wtedy właśnie odpoczywają oraz bawią się na śniegu. Zajęcia uświadomiły ich uczestnikom, że nawet w tak beztroskich chwilach nie można zapominać o elementarnych zasadach bezpieczeństwa.