You are currently viewing Do wyższych rzeczy zostałem stworzony…

Do wyższych rzeczy zostałem stworzony…

Drodzy Uczniowie Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum w Polkowicach.

      W poniedziałek, tj. 18 .09.2023 roku przypada święto Św. STANISŁAWA KOSTKI- ZAKONNIKA, PATRONA DZIECI I MŁODZIEŻY.

KOCHANI UCZNIOWIE! Na progu roku szkolnego 2023/2024 proszę o błogosławieństwo i potrzebne łaski od Św. Stanisława. Niech życiowe motto tego świętego: „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony” będzie wyzwaniem i pragnieniem życia każdego z WAS.

Możemy uczyć się od św. Stanisława jak oderwać się od własnych przywiązań i zaufać BOGU- JEGO MIŁOŚCI. Modlitwa dodawała – św. Stanisławowi Kostce – odwagi i wytrwałości, pozwalała wierzyć, że jest „zrodzony do wyższych rzeczy”. Trwajmy zatem w modlitwie i miłości bliźniego. I tak jak nasz Patron, stale czuł opiekę Najświętszej Maryi Panny, tak i my trwajmy przy Patronce  Szkół Katolickich – Matce Boskiej Częstochowskiej.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo, pozwolę sobie (raz jeszcze) przekazać pozdrowienia i życzenia na nowy rok szkolny od Jego Ekscelencji Biskupa Marka Mendyka , naszego przewodnika z ramienia Episkopatu Polski, który wraz z nami – dyrektorami szkół katolickich, uczestniczył w konferencji na Jasnej Górze. Tam przed ołtarzem Jasnogórskiej Pani, Matki Boskiej Częstochowskiej, patronki szkół katolickich – w naszej obecności – dokonał aktu zawierzenia. Teraz, moi Drodzy, pod opieką Matki, będzie łatwiej znosić trud codzienności.

Rozpoczęliśmy rok szkolny 2023-2024 z nadzieją na skuteczne uczenie się i nauczanie. Niech nauka stanie się okazją do dobrej zabawy, do szukania przygód i nowych doświadczeń. Zachęcam wszystkie podmioty szkoły, tj. uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych zatrudnionych, całe środowisko szkolne do tworzenia dobrych relacji. Niech szacunek i wzajemne zrozumienie dominują w naszych kontaktach, niech skuteczność realizacji zadań, będzie efektem pracy na miarę możliwości każdego z nas. W życiu nie wszyscy osiągają te najwyższe noty ale liczy się wkład włożonej pracy, nastawienie do jej wykonania i uczciwość w działaniu. Pamiętajmy, że sukces może odnieść każdy, byle tylko w swoich staraniach robił wszystko, na ile go stać. Starajmy się nawzajem słuchać, obserwować i uzupełniać. Uczyć się i nauczać w taki sposób, by środowisko polkowickie włączało się w naszą działalność, by każdy czerpał radość z kontaktu z nami.

Wszystkim życzę dobrego roku, SZCZĘŚĆ BOŻE!
Krystyna Ornatowska
(dyrektor szkoły)