You are currently viewing Drzwi Otwarte

Drzwi Otwarte

We wtorkowe popołudnie odbyły się Drzwi Otwarte dla wszystkich przedszkolaków i ich rodziców, którzy chcieli doświadczyć szkolnej atmosfery, która unosi się wysoko w Katolickiej Publicznej Szkole Podstawowej. 

Janusz Korczak mówił:  Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat i właśnie taka radość towarzyszyła każdemu dziecku od samego początku przekroczenia progu szkolnego przy wybrzmiewającym utworze „Jak się masz” śpiewanym przez utalentowaną szkolną scholę. 

Pani Dyrektor Krystyna Ornatowska wraz z Księdzem Proboszczem Jarosławem Święcickim przywitali wszystkich zebranych gości w tym wyjątkowym dniu. Opowiedzieli o planach na kolejny rok i zaprosili do zwiedzania szkoły. Rodzice wraz z dziećmi brali udział w różnorodnych działaniach przygotowanych przez nauczycieli naszej placówki. Każda sala odkrywała inną tajemnicę. Przedszkolaki były ogrodnikami, siejąc nasionka rzeżuchy, następnie odkrywali zasadę wykorzystania mąki ziemniaczanej z wodą w eksperymentach oraz wykonywali zajączka ze skarpet. Nie zabrakło matematycznych zabaw z tablicą multimedialną, a także układania figur z patyczków wg wzorów. Sala gimnastyczna zamieniła się w tor przeszkód oraz zabawy klockami magnetycznymi. Ostatnie miejsce, które odwiedziły dzieci to biblioteka szkolna w której zapoznali się z bogatym księgozbiorem oraz przykładając paluszek namoczony w specjalnej farbce zostawili swój odcisk w szkolnej kronice. 

Na sam koniec zwiedzania w stołówce szkolnej  Stowarzyszenie „Żyć Godnie”  czekało na dzieci z watą cukrową, popcornem oraz słodkim poczęstunkiem. Każdy uczestnik Dni Otwartych otrzymał pamiątkowy dyplom. 

Czas spędzony wspólnie to bardzo wartościowe momenty, które zaowocują w przyszłości.