You are currently viewing Dzień postaci z bajek i książek dla młodzieży

Dzień postaci z bajek i książek dla młodzieży

Czerwone Kapturki,
Pinokia, Koty w butach, Pippi Pończoszanki, Anie z Zielonego Wzgórza, Alicja  z Krainy Czarów, Winnetou, Sherlock Holmes to zaledwie garstka z ogromnej liczby bohaterów książkowych, którzy odwiedzili dziś naszą szkołę. W czasie drugiej przerwy przy dźwiękach muzyki wszyscy mieli okazję zaprezentować swoje kreacje, odbyły się wspólne tańce i sesja fotograficzna. Każdy z uczestników zastał nagrodzony słodkim upominkiem i pochwałą. W klasa I-III odbył się także konkurs na najlepiej ucharakteryzowaną postać z bajki. 
 
Uczniowie i nauczyciele z entuzjazmem włączyli się do akcji, której głównym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zwrócenie uwagi na wychowawczą rolę mądrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła i wybierania właściwych postaw, tj. koleżeństwa, współczucia, uczciwości oraz gotowości niesienia pomocy innym. 
 
Serdecznie dziękuję za udział! Do zobaczenia za rok 😉 
 
Pani z biblioteki