You are currently viewing Niezwykły tydzień w Międzyzdrojach

Niezwykły tydzień w Międzyzdrojach

Dnia 3 czerwca 2024 roku około godziny 8:00 uczniowie klas 7 i 6 wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Parchowie wyruszyli autobusem do nadmorskiej miejscowości Międzyzdroje. Zamieszkaliśmy w Domu Wczasów Dziecięcych, który położony był przy malowniczym lesie niedaleko morza. Gdy dojechaliśmy, po zakwaterowaniu poszliśmy na plażę, aby przywitać się z morzem.
Wciągu tych pięciu dni podczas codziennych spacerów mieliśmy możliwość poznania najbliższej okolicy, malowniczych klifów oraz duktów sosnowych. Znalazł się też czas na zakup lodów, gofrów i pamiątek, a wieczorami na gry i zabawy integracyjne na pobliskim Orliku.
Wtorek rozpoczęliśmy od wycieczki kolejką do Lubina i Wapnicy, gdzie mieliśmy okazję poznać historię powstania turkusowego jeziorka. Weszliśmy też na punkt widokowy, gdzie podziwialiśmy piękny widok na Zalew Szczeciński i ujście Świny. Na trasie kolejki zawitaliśmy do Muzeum Broni V3 w Zalesiu, gdzie pełen pasji przewodnik oprowadził nas po bunkrze wypełnionym ciekawymi eksponatami broni i nie tylko. Po obiedzie wyruszyliśmy do Bałtyckiego Parku Miniatur. Podziwialiśmy tam kopie zabytków nadbałtyckich odwzorowanych z maksymalną precyzją takich jak: zamki, pałace i inne charakterystyczne budowle. Dzień zakończył się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.
W środę po posiłku wybraliśmy się na autokarową wycieczkę na wyspę Wolin. W skansenie Słowian i Wikingów uczestniczyliśmy w warsztatach podczas których mogliśmy zobaczyć jak żyli i pracowali nasi przodkowie. Mogliśmy obejrzeć eksponaty i sprzęt, ale także dotknąć ich i użyć. Uczniowie mieli wrażenie, że cofnęli się w czasie, biorąc udział w takich zajęciach jak malowanie w glinie, robienie filcu, pisanie gęsim piórem i wiele innych. I oczywiście żadna wycieczka nie byłaby kompletna bez poczęstunku! Nasze podpłomyki z marmoladą, miodem lub serem z czosnkiem i ziołami dały nam energię na cały dzień.
Czwartek obfitował w wiele miłych niespodzianek. Nasz dzień rozpoczął się, jak zwykle, od pysznego śniadania, po którym wyruszyliśmy do rezerwatu żubrów. Obserwowaliśmy zwierzęta żyjące w Wolińskim Parku Narodowym oraz ich zwyczaje. Na zakończenie uczniowie wypełniali testy sprawdzając swoją wiedzę. Następnie skierowaliśmy się w kierunku morza na najwyższy punkt widokowy na klifie. Po kolacji wyruszyliśmy na plażę, aby po raz ostatni pożegnać się z Bałtykiem, świętowaliśmy też urodziny naszego kolegi – Szymona.
Mimo że wróciliśmy już znad morza, to w naszych głowach jeszcze długo pozostaną wspomnienia z tej zielonej szkoły. Naprawdę miło spędziliśmy ten czas i zapamiętamy go na długie lata.