You are currently viewing Św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus

2 października klasa 4 św. Teresy od Dzieciątka Jezus obchodziła Dzień Patrona Klasy, czyli swoje imieniny. Z tej okazji na modlitwie porannej uczniowie przybliżyli wszystkim postać swojej świętej patronki, a później odwiedzili każdą klasę, częstując cukierkami i myślami św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Na każdym piętrze w szkole pojawiły się wizerunki świętej.

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus jest znana również jako św. Teresa z Lisieux  lub Mała Tereska. Urodziła się 150 lat temu, 2 stycznia 1873 roku we Francji. Zmarła na gruźlicę w wieku zaledwie 24 lat, 30 września 1897 roku.  Jest Doktorem Kościoła i patronką misji, misjonarek i misjonarzy. To mistrzyni życia duchowego, patronka poszukujących sensu życia. Twierdziła, że do świętości każdy, nawet najbardziej niedoskonały człowiek, może dążyć „małą drogą”. Droga ta polega na odkryciu miłosiernej miłości Boga. Święta Teresa głosiła, że Bóg kocha nas za darmo, a nasze ludzkie zasługi wobec tak wielkiego daru są niczym. „Mała droga” to wydobywanie świętości w codzienności – nie poprzez wielkie działania, ale przez małe akty miłości, czyli np. dobrą i rzetelną pracę,  doskonałe spełnianie swoich obowiązków, cierpliwe znoszenie wad innych ludzi czy zwykłą serdeczność i życzliwość. A to wszystko z miłości do Pana Jezusa. Teresa chciała być świętą … i nią została. Warto ją naśladować.