You are currently viewing Wizyta Sióstr ze Stanów Zjednoczonych

Wizyta Sióstr ze Stanów Zjednoczonych

– Każdy z Was może usłyszeć głos Pana Jezusa w swoim sercu – m.in. z takim przesłaniem przybyły do naszej szkoły siostry zakonne ze zgromadzenia Uczennic Pana Jezusa. S. Catherine oraz s. Anne Chiare na co dzień mieszkają w Stanach Zjednoczonych, w Teksasie. Ich misją jest ewangelizacja i służba drugiemu człowiekowi. Do Polski przyleciały na zaproszenie bp. legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego.

20 listopada siostry uczestniczyły w szkolnej modlitwie. Bardzo ucieszyła je przygotowana przez scholę, specjalnie na tę okazję, piosenka „Give me Jezus”. Uczniowie wysłuchali krótkich świadectw sióstr o namacalnym działaniu Pana Boga w ich życiu.

Ważnym punktem tego dnia była specjalnie przygotowana lekcja, w której siostry wzięły udział. Odpowiadały na zadawane przez uczniów pytania oraz z zainteresowaniem słuchały informacji o naszej szkole i mieście. Na koniec zostawiły swój wpis w szkolnej kronice. Zajęcia przeprowadziła p. Sylwia Dzięglewicz oraz uczniowie najstarszych klas (7 F oraz LO).