You are currently viewing Wycieczka do Doliny Baryczy

Wycieczka do Doliny Baryczy

11 października klasy: IV św. Hiacynty, V św. Pankracego i VI św. Weroniki udały się na wycieczkę do Doliny Baryczy nad Stawy Milickie.

Klasa IV uczestniczyła w warsztatach „Życie na wsi”. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć i nakarmić zwierzęta – konie, krowy czy owce. Dzieci własnoręcznie robiły masło i mąkę. Czwartoklasiści poznali sztukę prania, prasowania i maglowania w dawnych czasach. Wielu emocji dostarczyło dojenie sztucznej krowy, która dała prawdziwe mleko!

Klasy:  V i VI wzięły udział w zajęciach terenowych „Bogactwo ptaków doliny Baryczy” prowadzonych przez ornitologa – panią Zuzannę Pestkę. Uczniowie mogli zobaczyć ptaki, które żyją w naszym kraju, ale również takie, które przyleciały z północy Europy, aby u nas przetrwać zimę. W obserwacjach bardzo pomocne okazały się lornetki i lunety.

Słońce pięknie świeciło, humory dopisywały, a wycieczka  zakończyła się miłym akcentem – wspólnym ogniskiem wśród pięknej przyrody Doliny Baryczy.