You are currently viewing Wycieczka do Głogowa klas młodszych

Wycieczka do Głogowa klas młodszych

W pierwszym dniu lata 21.06.2023r uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Głogowa. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od rejsu statkiem, gdzie podczas zwiedzania dorzecza Odry uczniowie zostali pasowani na „ Wilka Morskiego”. Dowiedzieliśmy się również skąd pochodzi nazwa różowego mostu określanego jako „ Most Tolerancji”. Zwiedziliśmy dziedziniec Zamku Książąt Głogowskich, gdzie Pan Dominik opowiedział nam o Wieży Głodowej. Z zamku przeszliśmy pod pomnik Dzieci Głogowskich, pomnik Jana Pawła II, na Stare Miasto, Ratusz, Wieżę , gdzie uczniowie wykazali się nie lada odwagą wchodząc na wysokość 47,07m by podziwiać miasto z góry. Kolejnym naszym celem był Teatr, który został odbudowany z ruin. Następnie udaliśmy się do wnętrza fosy gdzie mieliśmy możliwość wejść do kazamaty prochowej.

Choć pogoda nie przestawała z nas żartować, to humory dopisywały nam przez cały czas.