You are currently viewing Wycieczka do Pałacu Chichy

Wycieczka do Pałacu Chichy

Dnia 23 maja uczniowie kl. 1–3 oraz kl. 4 św. Hiacynty Marto wyjechali na wycieczkę do Pałacu Chichy. Przygoda rozpoczęła się od zwiedzenia PaleoParku w Szprotawie, gdzie uczniowie zapoznali się z wieloma ciekawostkami na temat dinozaurów. Ogromne wrażenie zrobiły na dzieciach skamieliny dinozaura, które umieszczone były w piaskownicy. Wielu uczniów włączało się w rozmowę z przewodnikiem, dzieląc się swoją wiedzą na temat tych zwierząt. Kolejnym punktem wyprawy był Pałac Chichy, o którym w bardzo ciekawy sposób opowiadał jego właściciel. W trakcie pobytu w pałacu uczniowie uczestniczyli w warsztatach ceramiki, turnieju krykieta, łucznictwa oraz wielu innych zabawach zespołowych. Dużą radość sprawiły dzieciom gigantyczne bańki mydlane. Wycieczka zakończyła się ciepłym posiłkiem przy ognisku. Wszyscy uczestnicy wyprawy zgodnie stwierdzili, że był to dzień pełen pozytywnych wrażeń i warto go powtórzyć.