You are currently viewing Wycieczka do Pałacu Chichy

Wycieczka do Pałacu Chichy

Korzystając z pięknej wrześniowej pogody , w piątek 22 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Pałacu Chichy. Ta ukryta perła województwa lubuskiego  znajduje się kilka kilometrów od Szprotawy.

Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania PaleoParku, gdzie poznaliśmy wiele ciekawostek na temat dinozaurów. Dużym zaskoczeniem była informacja, że w miejscu jego powstania znaleziono odcisk łapy dinozaura. Zwiedziliśmy też średniowieczny pałac, w którym podczas multisensorycznych zajęć dowiedzieliśmy się, w jaki sposób nasi przodkowie korzystali z gliny i jak ten proces wygląda współcześnie. Później nadszedł czas zorganizowanych zabaw na świeżym powietrzu: w pięknym parku wokół pałacu doskonaliliśmy umiejętności strzelania z łuku, puszczaliśmy ogromne bańki mydlane, graliśmy w krykieta i wiele innych gier. Na koniec Mistrz Ognia podał nam pyszny posiłek, po którym zbieraliśmy się już do wyjazdu. Wszyscy zgodnie twierdzimy, że warto ten wyjazd powtórzyć.

Małgorzata Olszyna