You are currently viewing Wycieczka do stacji uzdatniania wody

Wycieczka do stacji uzdatniania wody

Dnia 12 czerwca uczniowie kl. 1 bł. Chiary Badano oraz kl. 3 św. Małgorzaty i bł. Carlo Acutisa wybrali się na wycieczkę, w trakcie której zwiedzili Stację Uzdatniania Wody w Suchej Górnej, Oczyszczalnię Ścieków oraz Laboratorium Zakładowe w Polkowicach. Podczas zajęć dowiedzieli się na czym polegają procesy uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków. Na własne oczy mogli się przekonać, jak odbywa się oczyszczanie od fazy dopływu ścieków z kanalizacji do etapu odprowadzenia ścieków oczyszczonych do rzeki. Uczniowie ponadto uświadomili sobie, że codzienna postawa każdego z nas w zakresie korzystania z wody oraz postępowania z odpadami ma istotne znaczenie dla poprawy jakości naszego życia i otaczającego nas środowiska naturalnego.