You are currently viewing Wyniki szkolnych konkursów „LEGO BENE”  i  „Srebrna Muza”

Wyniki szkolnych konkursów „LEGO BENE”  i  „Srebrna Muza”

„Czytelnik przeżywa tysiąc żyć, zanim umrze.

Człowiek, który nigdy nie czyta, żyje tylko jeden.”

George R.R. Martin

Dobiegły końca eliminacje szkolnych konkursów polonistycznych – czytelniczego LEGO BENE – Czytam dobrze” oraz recytatorskiego „Srebrna Muza”. Adresowane były do uczniów szkoły podstawowej klas III – VII, a ich głównym celem było promowanie pięknego, głośnego czytania oraz kształtowanie w dzieciach i młodzieży wrażliwości na piękno słowa poetyckiego.

Zmagania (kilkuetapowe z narastającym poziomem trudności) cieszyły się sporym zainteresowaniem, toteż przesłuchania uczestników trwały blisko miesiąc. Zwycięzcy konkursu czytelniczego wywalczyli zaszczytny tytuł „lektora szkoły”, otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa; z kolei laureaci konkursu recytatorskiego uzyskali kwalifikacje do udziału w etapie powiatowym.

Serdecznie dziękuję nauczycielkom zaangażowanym w prace w komisjach konkursowych:
p. Annie Dąbrowskiej, p. Joannie Mielniczuk, p. Sylwii Mincie, p. Alicji Giejson-Dwernickiej, p. Sylwii Krygier oraz p. Sylwii Dzięglewicz. Poniżej prezentujemy listę laureatów:

„LEGO BENE –Czytam dobrze”

poziom

Imię i nazwisko laureata

klasy III

Paweł Borowiec kl. III św. Małgorzaty

Maria Mielniczuk kl. III bł. Carlo

Lena Szalkowska kl. III św. Małgorzaty

klasy IV-V

Julia Winiarska kl. IV św. Hiacynty

Michalina Gruba kl. V św. Pankracego

ex aequo

Liliana Stanisławska  kl. V św. Antoniego

Daria Podkowska kl. V św. Antoniego

klasy VI – VII

Marta Gabrowska kl. VI św. Weroniki

Szymon Armuła kl. VII św. Franciszka

Maria Hoffman kl. VII św. Franciszka

„Srebrna muza” – etap szkolny/eliminacja do etapu powiatowego

imię i nazwisko ucznia

Paulina Dąbrowska kl. V św. Pankracego

Maja Stecka kl. V św. Pankracego

Amelia Sokół kl. IV św. Tereski

Zuzanna Demiańczuk kl. VI św. Mikołaja

Zwycięzcom raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Pani z biblioteki 🙂