You are currently viewing Zwycięstwo szkolnej scholi SOLI DEO

Zwycięstwo szkolnej scholi SOLI DEO

Zwycięstwo szkolnej scholi SOLI DEO!

20 października w Domu Chleba w Osłej k. Bolesławca odbył się II Festiwal Pieśni Sakralnych na szlaku Św. Jakuba „SACRO-COLO 2023”. Konkurs adresowany było do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz ośrodków kultury. Uczestnicy prezentowali się w kategoriach zespoły i soliści, a jury oceniało m.in. wykonanie, stopień trudności, aranżację muzyczną, głębię przesłania oraz kontakt z publicznością.

Nasza szkolna schola wykonała utwór „Jego miłość” zespołu TGD przy akompaniamencie gitar, chimesów i perkusji. Charyzmatyczne, przepełnione ekspresją i muzycznym wyczuciem wykonanie podbiło serca zarówno jury, jak
i publiczności,  zapewniając nam zaszyte I miejsce! 

Udział w festiwalu był dla nas ogromną satysfakcją i radością, których tradycyjnie nie kryliśmy, toteż w czasie oczekiwania na wyniki konkursu nasza schola zainicjowała i poprowadziła energetyzujący koncert, do którego włączyli się pozostali uczestnicy festiwalu. To wspólne muzykowanie błyskawicznie zrodziło ducha wspólnoty i zniwelowało element konkurencji, a gorący śpiew młodych serc na chwałę Boga stanowił najpiękniejszy moment piątkowego spotkania.

W festiwalu wzięli udział: Maria Mielniczuk, Sara Stanisławska, Natalia Armuła, Hanna Wójtowicz, Amelia Sokół, Liliana Stanisławska, Paulina Dąbrowska, Laura Klaub, Michalina Gruba, Marta Gabrowska, Lidia Krygier, Zuzanna Rolak, Antoni Szulc (perkusja), Filip Jabłoński (gitara i śpiew). Nad występem naszej grupy czuwała niezastąpiona
p. Anna Dąbrowska. 

Opiekunka scholi

Małgorzata Pawlik