You are currently viewing Aktywna przerwa

Aktywna przerwa

Przerwa po drugiej lekcji trwa 15 minut. Ten czas można wykorzystać tradycyjnie na zjedzenie śniadania, ale można też… poćwiczyć aerobik, pograć w ping-ponga albo zastanowić się np. nad swoimi talentami. Między innymi takie aktywności zaproponowano naszej społeczności szkolnej pod koniec marca.

„Tydzień wzajemnego wparcia – przerwa inaczej” – to wspólny projekt kilkorga nauczycieli zakładający działania integrujące i wzmacniające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Uczniowie chętnie zaangażowali się w tę inicjatywę. Dziewczęta ćwiczyły w rytm muzyki, a chłopcy biegali po szkolnym boisku, bawiąc się w zbijaka. Na drugim piętrze oblegany był również stół do tenisa. Powodzeniem cieszyły się gry: w mafię, planszówki oraz zabawa klockami. Uczniowie i nauczyciele realizowali zadanie nazwane: „wyraź siebie pozytywnie”, które polegało na dokończeniu zdań: Lubię…, Potrafię…, Jestem…
Na zakończenie tygodnia wszystkie klasy na zajęciach z wychowawcami przygotowały propozycje spędzenia weekendu bez telefonu, internetu i telewizji. Bank pomysłów na czas off-line umieszczano na plakatach, które potem były dostępne na drzwiach poszczególnych sal.