You are currently viewing Dobry stan niech trwa!

Dobry stan niech trwa!

Pierwszy tydzień marca był w naszej szkole Tygodniem Troski DobroStan Psychiczny. Każdego dnia uczniowie i nauczyciele brali udział w zaproponowanych przez Zespół Psychologiczny-Pedagogiczny działaniach, które miały na celu uwrażliwienie nas na potrzeby swoje i innych. I tak w poniedziałek uczniowie pozbywali się kłopotów, wrzucając je do „skrzyneczki na smuteczki”. We wtorek uczniowie chętnie wzięli udział w aktywnej przerwie, w trakcie której mieli okazję pograć w tenisa stołowego, zatańczyć wspólnie taniec belgijski oraz stworzyć wspólne konstrukcje z magnetycznych klocków. W środę skupiliśmy się na relacjach – był to dzień „pozytywnej poczty”. Każdy uczeń oraz pracownik szkoły otrzymał karteczkę z pozytywną wiadomością. Czwartek był dniem troski o siebie samego – losowaliśmy karteczki, na których było zadanie do wykonanie na ten dzień. W piątek na godzinach wychowawczych uczniowie pochylali się nad tematem depresji – dowiedzieli się m.in. jak odróżnić depresję od smutku i jakie objawy powinny nas zaalarmować. Dziękujemy wszystkim, którzy bardzo chętnie i niezwykle aktywnie włączyli się w działania.