You are currently viewing Dzień drzewa

Dzień drzewa

Dnia 27 września w Polkowickim Rynku uczniowie klasy I błogosławionej Chiary Badano i klasy III św. Małgorzaty uczestniczyli w Polkowickim Dniu Drzewa i Festiwalu Kolorów: Zielono-niebieskie Polkowice. Celem imprezy jest podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety oraz promowanie działań na rzecz ich ochrony i sadzenia. Rozpoczęliśmy zielonym przemarszem dzieci z przedszkoli, szkół oraz żłobka wokół ratusza. Następnie uczniowie brali udział w warsztatach malowania ekotoreb i  konstruowania latawców. Uczestniczyli też w tworzeniu „zielonych koszy”, które zabrali do swoich klas i brali udział w quizie dotyczącym tematyki przyrodniczej. Największą atrakcją okazał się EnergoRower z wyciskarką do soków, gdzie uczniowie mogli samodzielnie wyprodukować swój koktajl owocowy. W atmosferze zabawy najmłodsi mogli tego dnia uczyć się o ekologii.