You are currently viewing Euroweek – Szkoła Liderów w Różance

Euroweek – Szkoła Liderów w Różance

W dniach 04 – 08.12.2023 r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w warsztatach Euroweek – Szkoła Liderów w Różance, małej miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej. Szeroki program wydarzenia  obejmował udział naszych uczniów w licznych zajęciach, które prowadzili zmotywowani, młodzi i entuzjastyczni wolontariusze z Kolumbii, Gruzji i Indii. Rozgrzewali oni uczestników do aktywnej i twórczej pracy, zarażali radością i chęcią do nauki języka angielskiego. Podczas prezentacji swoich krajów przekazywali wiadomości, dzięki którym uczniowie poznawali różnorodność kulturową i geograficzną tych państw. Mieli okazję poznać tradycje, religie i zwyczaje z różnych stron świata. Dzięki temu uczyli się tolerancji i szacunku, a jednocześnie podnosili swoje umiejętności języka angielskiego.
Każdy dzień wypełniony był różnorodnymi grami i zabawami językowymi sprzyjającymi  integracji,  współpracy, kreatywności i komunikatywności. Mimo różnicy w poziomie umiejętności języka angielskiego, uczniowie doskonale radzili sobie w takich zadaniach jak: autoprezentacja, tworzenie swojego bohatera, wymarzonego kraju, scenki tematyczne z bajek czy układy taneczne różnych epok. Nie mogło zabraknąć również zabawy na śniegu i lepienia bałwanów. Każdy dzień kończył się wielkim show, na którym uczniowie prezentowali owoce swojej twórczej pracy.
 6 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj, wręczając słodkie upominki, które wywołały zaskoczenie i uśmiech na twarzach uczniów.
Udział w obozie Euroweek-Szkoła Liderów był bardzo dobrą okazją, aby rozwinąć umiejętności językowe i społeczne uczniów, przełamać bariery i stereotypy, nabrać motywacji do dalszej nauki języka angielskiego. Pytania uczniów o kolejny wyjazd to dowód na to, że cele wycieczki zostały osiągnięte i był to wartościowy i dobrze spędzony czas.