You are currently viewing Korowód Wszystkich Świętych

Korowód Wszystkich Świętych

Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Jednakże droga do niej bywa trudna i kręta. Niełatwo się zagubić. W ziemskim pielgrzymowaniu może nas jednak wspomagać wzór Świętych, którzy niejako przecierają nam szlaki. Poznając ich życie i postępując ich śladami łatwiej dotrzeć do obranego celu, jakim jest Zbawienie. 28 października wyruszyliśmy w radosnym Korowodzie Wszystkich Świętych ze śpiewem i modlitwą świadczyć właśnie o tym powołaniu. Cała społeczność uczniowska wraz z dyrekcją, pracownikami i kapłanami najpierw pomodliła się za zmarłych spoczywających na cmentarzu parafialnym a następnie ruszyliśmy Korowodem na polkowicki rynek przed Kościół św. Barbary, gdzie odtańczyliśmy przygotowane tańce. Odbyło się także rozdanie nagród dla laureatów konkursu na najpiękniejszy różaniec a następnie odmówiliśmy Litanię do Wszystkich Świętych przed Najświętszym Sakramentem.

Dodaj komentarz