You are currently viewing Obchody Dnia Dziecka

Obchody Dnia Dziecka

29.05 był w naszej szkole dniem wyjątkowym, ponieważ postanowiliśmy  uczcić przypadający w sobotę Dzień Dziecka. Uczniowie pojawili się na korytarzach w kolorowych strojach i w trakcie porannej modlitwy otrzymali od Pani Dyrektor klucze jako symbol oddania władzy w szkole. Następnie udali się do sal lekcyjnych, gdzie odbyły się zajęcia przygotowane i poprowadzone przez uczniów poszczególnych klas. Nauczyciele zajęli w tym czasie szkolne ławki i uczestniczyli w lekcji z pozycji ucznia. Były to jedyne zajęcia spędzone „w ławkach”, ponieważ pozostałe lekcje odbywały się w formie stacji zadaniowych, przygotowanych przez nauczycieli w poszczególnych salach. Zadania dotyczyły kwestii ekologicznych, przyrodniczych, nie zabrakło też łamigłówek matematycznych i zajęć sportowych. Uczniowie mieli też okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczennice klasy 5 św. Pankracego, które wystąpiły w trakcie Przeglądu Teatralnego „Kurtyna”, wysłuchać laureatki Konkursu Piosenki Obcojęzycznej – Marty Gabrowskiej z klasy 6 św. Weroniki, a także obejrzeć występ przygotowany przez klasę 5 św. Antoniego w ramach kółka plastycznego. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez członków Rady Rodziców.Wroni