You are currently viewing Polska pieśnią malowana

Polska pieśnią malowana

Dzień 10 listopada w naszej szkole miał niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Odświętny strój z biało-czerwonymi kotylionami podkreślał wyjątkową atmosferę.

Uroczysty apel rozpoczął się na pierwszej godzinie lekcyjnej w kościele św. Michała Archanioła. Występy naszych uczniów wypadły interesująco i zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy pieśń patriotyczną „Białe róże”.

Ten dzień w naszej szkole należał do wyjątkowo udanych. Połączył wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że są Polakami – patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.