You are currently viewing Świerkowe zacisze

Świerkowe zacisze

Dnia 25 maja dzieci z klasy II św. Małgorzaty i klasy III św. Hiacynty uczestniczyły w wycieczce do Jakubowa Lubińskiego. Odwiedzili tam gospodarstwo agroturystyczne „Świerkowe zacisze”.  Najpierw uczniowie wybrali się na ścieżkę edukacyjną przez las w poszukiwaniu leśnych zwierząt . Następnie zwiedzali skansen, w którym oglądali dawne maszyny i urządzenia rolnicze. Dowiedzieli się jak wyglądało życie na wsi dawniej. Później brali udział w warsztatach kulinarnych „Jak powstaje masło”. Każdy samodzielnie wyrabiał swoje masło ze śmietanki. Następnie był czas na smakowanie swojego wyrobu na bułce pieczonej przez gospodynię. Na koniec wszyscy bawili się wspólnie na świeżym powietrzu oraz jedli kiełbaski z ogniska przygotowanego nad stawem. Wrażeń było co nie miara.