You are currently viewing Światowy Dzień Pszczół

Światowy Dzień Pszczół

Dnia 19.05 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pszczół z tej okazji odwiedził nas pan Pszczelarz. Na początku zajęć  wyjaśnił dzieciom czym różni się osa od pszczoły. Opowiadał  uczniom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opisał  różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem,  smakiem i zapachem oraz znaczeniem dla naszego zdrowia. Opowiadał również o życiu i zwyczajach  pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę. Uczniowie dowiedzieli się jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich  znaczenie w przyrodzie. Pan Pszczelarz zwrócił również uwagę uczniom na odpowiedzialną pracę osoby zajmującej się pszczołami. Uczniowie mogli obejrzeć prawdziwe ramki pszczelarskie oraz akcesoria potrzebne do pracy, tj.: podkurzacz, specjalny kapelusz, strój itd. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie mogli spróbować miodów przywiezionych przez pana Pszczelarza. Uczniowie byli bardzo  zadowoleni z wizyty naszego wyjątkowego gościa.