You are currently viewing Warsztaty dla uczniów naszej szkoły oraz ich dziadków

Warsztaty dla uczniów naszej szkoły oraz ich dziadków

W styczniu odbyły się warsztaty dla uczniów naszej szkoły oraz ich dziadków. Warsztaty szydełkowania zdominowały dziewczyny ale i jeden ,,rodzynek” także z zaciekawieniem tworzył szydełkowe cuda. Babcie przypomniały sobie czasy gdy szydełkowało się ubranka dla swoich lalek oraz tworzyło szale. A my na zajęciach poznawaliśmy technikę tworzenia łańcuszka, słupków i dzięki temu powstawały serca oraz bransoletki. Był także konkurs na najdłuższy łańcuszek. Na koniec dzieci stworzyły serduszka, które podarowały swoim babciom. Było pięknie i wzruszająco. 

Podczas kolejnych warsztatów razem z dziadkami robiliśmy wspólnie  pierniczki. Nie lada wyzwaniem było wymieszanie wszystkich składników wg przepisu. Oprócz gotowych foremek dzieci tworzyły swoje dzieła z masy piernikowej. W chwili  wyczekiwania na wypieczone pierniki przyszedł czas na gorącą herbatę oraz opowieści dziadków jak to oni kiedyś pomagali w kuchni. Na zakończenie każdy ozdabiał swoje pachnące pierniki polewami i lukrem własnej roboty. Było bardzo  słodko podczas warsztatów. 

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za obecność  

p. Alicja i p. Danusia