You are currently viewing Warsztaty OZE kl. III

Warsztaty OZE kl. III

Dnia 6 grudnia uczniowie klasy III św. Hiacynty Marto uczestniczyli w warsztatach OZE. W trakcie zajęć poznawali rodzaje źródeł energii w tym odróżniali odnawialne i nieodnawialne źródła energii, dostrzegali plusy i minusy ich wykorzystania. Wiele przyjemności przyniosły uczniom zajęcia praktyczne, podczas których m.in. testowali mini turbinę wiatrową, sprawdzali wydajność mini paneli słonecznych i próbowali za ich pomocą uruchomić śmigła wiatraka. Ogromne wrażenie na uczniach zrobiła animacja przedstawiająca ilość wykorzystywania zielonej i czarnej energii w naszym kraju oraz doświadczenie, w trakcie którego mogli obserwować proces topnienia lodu unaoczniający uczniom problem globalnego ocieplenia.