You are currently viewing Wspomnienie bł. Carlo Acutisa

Wspomnienie bł. Carlo Acutisa

Carlo przyjacielu, prowadź nas do celu, Eucharystii drogą prowadź nas do Boga…

W dniu dzisiejszym klasa III poprzez śpiew uczciła wspomnienie błogosławionego Carla Acutisa, który jest ich patronem i przewodnikiem. Błogosławiony poznawał Internet, grał na PlayStation, biednym oddawał kanapki. Był dla młodych przykładem samodyscypliny, która pozwala na to, by do swego serca i umysłu wpuszczać to, co jest wartościowe. Fenomen tego młodego człowieka polegał właściwie tylko na jednym słowie: CHCIEĆ.  Chodził codziennie na Eucharystię, odmawiał różaniec, wstępował na adorację Najświętszego Sakramentu. Na kilka dni przed śmiercią powiedział, że nie żałuje żadnej chwili, ponieważ żadnej z nich nie zmarnował ani nie zrobił niczego, co nie spodobałoby się Panu Bogu.