You are currently viewing Wycieczka do lasu

Wycieczka do lasu

Korzystając z rodzącej się dookoła przyrodzie  w dniach 10- 11.04.2024r w środę i czwartek uczniowie z klas I,II i III wybrali się na wycieczkę, aby aktywnie poznać las. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie uczniom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie uczniów ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.

              Dzieci wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami, poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznawały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy i warstw lasu. Słuchały odgłosów lasu, uczestniczyły w warsztatach survivalowych poznając technikę budowania szałasu oraz rozpalania ogniska przy użyciu krzemienia. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu aktywnie bawiąc się podczas zabawy tropiącej po lesie. Po aktywnej eksploracji terenów leśnych uczniowie  byli bardzo głodni, więc pan Tomasz  nasz przewodnik po lesie, zaprowadził nas na miejsce w którym rozpaliliśmy ognisko i usmażyliśmy sobie kiełbaski. Do szkoły wróciliśmy  z certyfikatami „ Leśnego przyjaciela. To była wspaniała przygoda.