You are currently viewing Wycieczka klas pierwszych do Wrocławia

Wycieczka klas pierwszych do Wrocławia

Dnia 5 czerwca uczniowie klas 1 uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Zmierzając szlakiem wrocławskich Krasnoludków zapoznawali się z ich kolejnymi odsłonami. Jako pierwszego poznali Śpiocha, którego zadaniem jest pilnowanie wrót prowadzących do podziemnej osady Krasnali. Pomimo tego, że jest ogromnym śpiochem i nie potrafi utrzymać otwartych oczu na dłużej niż zjedzenie kolacji, nie ściągnięto go z owej funkcji, gdyż mocno zasłużył się dla miasta. W porę poderwał się na nogi i ostrzegł ludzi przed pożarem dachu kościoła św. Elżbiety. Dużą uwagę dzieci zwrócił krasnal Słupnik, który wspięty na latarnię, obserwuje mieszkańców Wrocławia. Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych, podczas których uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach z kodowania. Wycieczka zakończyła się degustacją przepysznych lodów. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że Wrocław jest pięknym miastem, a Krasnoludki jego przemiłymi mieszkańcami.