You are currently viewing Zajęcia żywieniowe z dietetykiem

Zajęcia żywieniowe z dietetykiem

W ramach „Programu dla szkół” uczniowie klas I-V uczestniczyli w zajęciach żywieniowych z dietetykiem, Panią Agnieszką Sośnicką. Warsztaty rozpoczęły się od dyskusji nt. zdrowego odżywiania. Pani Agnieszka szczegółowo omówiła z uczniami wartości odżywcze poszczególnych produktów oraz ich wpływ na nasz organizm. Wyjaśniła również na czym polega odpowiednio zbilansowana dieta. Uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, iż ważne jest nie tylko, aby dieta była zdrowa, ale również miejsce, z którego pochodzą produkty. W kolejnej części zajęć, uczniowie podzieleni na mniejsze grupy, samodzielnie przygotowali twarożek, warzywne przekąski oraz koktajl owocowy. Zajęcia zakończyły się degustacją przygotowanych potraw. Ten dzień był bez wątpienia miele spędzonym czasem. Poza ogromną dawką wiedzy, dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych doznań smakowych.