You are currently viewing Wycieczka do Pogorzelicy

Wycieczka do Pogorzelicy

W dniach 01-11 czerwca br. Uczniowie klasy 3 św. Hiacynty Marto uczestniczyli w wycieczce do Pogorzelicy. W trakcie pobytu nad morzem zwiedzali wiele ciekawych miejsc. Pierwszym z nich była zagroda edukacyjna Dziadkowizna Alpaki i inne Zwierzaki w Skalnie, do której wybrali się pieszo. W gospodarstwie mieli możliwość poznawania pracy rolnika, obserwacji życia takich zwierząt jak: alpaki, świnie, krowy, osły, kozy, owce czy kury oraz swobodnej zabawy na placu zabaw. Możliwość głaskania poszczególnych zwierząt, karmienia ich z ręki dawała Uczniom wiele przyjemności. Kolejną niezapomnianą wycieczką była wyprawa kolejką wąskotorową do Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. Po parku oprowadzał Uczniów Przewodnik, który w niebywale interesujący sposób, przy poszczególnych modelach latarni, opowiadał ciekawostki związane z przeszłością i stanem aktualnym obiektów. Ostatnią wycieczką była podróż do Muzeum Multimedialnego w Trzęsaczu. Nowoczesna, multimedialna ekspozycja zabrała wszystkich Uczniów w niezwykłą podróż w czasie, przenosząc ich do fascynującego świata, w którym baśnie przeplatały się z żywą nauką. Uczniowie w trakcie zwiedzania, za pomocą nowoczesnych technologii, poznawali historię Ruin Kościoła w Trzęsaczu, znaczenie 15. południka, na którym leży Trzęsacz, tajemniczą legendę Zielenicy, a także, jak na przestrzeni wieków toczyła się walka człowieka z żywiołem. Poza wycieczkami uczniowie codziennie spędzali czas na wędrówkach – najdłuższa z nich miała 13 km, zabawach na plaży, poznawaniu okolic Pogorzelicy. Każdy dzień zaczynali gimnastyką poranną, a kończyli ulubioną lekturą. Mile wspominane z pewnością będą: spotkanie z Komendantem Straży Miejskiej w Rewalu – Panem Pawłem, spotkanie z właścicielem sklepu z biżuterią, który opowiadał ciekawostki nt. bursztynu, po czym sprawdzając znaleziska Uczniów z plaży oznajmił, iż jedna z Uczennic znalazła trzy małe bursztyny, odwiedziny Księdza Proboszcza, napotkana sarna na skraju lasu, dyskoteka, zakupy, desery, ognisko i przepyszna pizza. To był bez wątpienia niezwykle przyjemny i kształcący czas dla wszystkich uczestników wycieczki. Na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Cudownie byłoby przeżyć to jeszcze raz. Kto wie, może to nie tylko marzenia. 😉 Wycieczka była współfinansowana przez Gminę Polkowice.

P. Aneta